KAMPANIA  SPOŁECZNA ,,CAŁA  POLSKA  CZYTA  DZIECIOM’’

 

 

Dajmy szansę naszym dzieciom,
by wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi!

 

W lutym 2014 roku nasza szkoła została zgłoszona do współpracy w ramach kampanii społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom’’. W marcu br. szkoła została wpisana do rejestru w bazie Fundacji ABC XXI wieku. Założycielką i prezesem Fundacji jest Irena Koźmińska, autorka książek dla dzieci.

Kampania ,,Cała Polska czyta dzieciom" jest skierowana głównie do rodziców. Rozpoczęta w Polsce w 2001r. polega na propagowaniu codziennego głośnego czytania dzieciom przynajmniej przez 20 minut przez nauczyciela, rodziców, młodzież, zaproszonych nauczycieli, bądź też inne zaproszone osoby z zewnątrz.

Głównym celem kampanii jest uświadomienie jak wielkie znaczenie dla rozwoju dziecka ma systematyczne, głośne czytanie. Codzienny kontakt z literaturą rozbudza ciekawość świata, poszerza wiedzę, buduje więź z czytelnikiem, wzmacnia poczucie własnej wartości dziecka. Stymulując rozwój mózgu, uczymy dziecko myślenia, doskonalimy jego umiejętności językowe, pamięć i wyobraźnię.

 

Lider kampanii – p. Marzanna Grabowska

 

Mama Mateusza – p. Monika Kędzierska przeczytała dzieciom książeczki pt.,, Skarby prosiaczka’’, ,,Na małym lotnisku’’, ,,Leśna szkoła’’.

 

 

Nauczyciel historii – p. Magdalena Chojnacka przeczytała dzieciom baśnie: ,,Szklana góra’’ i ,, O smoku wawelskim’’.

 

Mama Zuzi – p. Marta Szumska przybliżyła dzieciom baśń Andersena pt. ,,Brzydkie kaczątko’’.

 

 

 

P. Zofia Gutkowska – nauczyciel religii przeczytała dzieciom bajkę pt. ,,Tomcio Paluch’’.

 

 

 

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej – p. Danuta Waćkowska zapoznała dzieci z treścią bajki pt. ,,Kot i mysz’’ ze zbioru ,,Bajki świata’’.

Stażysta - p. Ewelina Wojciechowska  przeczytała baję pt. ,,Królewna Śnieżka’’.

 

 

P. Emilia Zglenicka – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej przeczytała dzieciom opowiadanie pt. ,,Ringo idzie nad rzekę’’.

 

 

Nauczyciel języka polskiego - p. Monika Łyczkowska przybliżyła  dzieciom treść bajki pt. ,,Śpiąca Królewna’’.

 

 

 

 

25 listopada - obchody Dnia Światowego Pluszowego Misia: zabawy, piosenki, konkurencje sportowe i konkursy.

 

 

Bajkowe misie - konkurs wiedzy, I miejsce - Agata Kukowska, II - Maja Wypych, III - Oliwia Kuźniewska i Marcin Czermiński

 

Lekcja biblioteczna w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sierpcu z siedzibą w Borkowie Kościelnym. Kierownik biblioteki p. Małgorzata Cywińska przeczytała bajkę pt. ,,Choinka pana borsuka’’. Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną: ozdobiły choinkę i narysowały swój wymarzony prezent.  Na zakończenie zaśpiewały kolędę.

 

 

 

 

 

Członkowie koła teatralnego prowadzonego przez p. Monikę Łyczkowską dwukrotnie odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego. Aleksandra Jułkowska, Paulina Meller i Sylwia Sawicka przeczytały dzieciom kilka opowiadań z serii ,,Antosia uczy i ostrzega’’, które dotyczyły zasad bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pani Aldona Ziółek – bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Sierpcu przeczytała dzieciom utwór pt. ,, Ja chcę czytać’’.

 

 

 

Pani Ewa Tabisz – bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Sierpcu przeczytała dzieciom utwór pt. ,,Tatuś Maminka na rybach’’.

 

Pani Małgorzata Cywińska – bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Borkowie Kościelnym z siedzibą w Borkowie Kościelnym przeczytała dzieciom opowiadanie pt. Kajtuś w przedszkolu’’.

Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej

 w Sierpcu

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej p. Danuta Waćkowska przeczytała bajkę relaksacyjną pt.,,Mały niedżwiadek’’

 

Nauczyciel języka angielskiego – p. Monika Jagiełło – Salak przeczytała dzieciom opowiadanie pt. ,,I love nuts!’’.

 

 

 

Udział w III edycji powiatowego konkursu recytatorskiego "Kubuś Puchatek" w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Julia Kowalska, Maja Wadowska i Mikołaj Piórkowski recytowali wiersz Juliana Tuwima pt.,, O Grzesiu kłamczuchu i jego Cioci’’.

Pani Dyrektor Barbara Gostomska przeczytała dzieciom baśń Hansa Christiana Andersena pt ,,Brzydkie kaczątko''.

Nauczyciel języka polskiego p. Monika Łyczkowska przeczytała dzieciom wiersze Juliana Tuwima. Szczególne zainteresowanie wzbudził wiersz  ,,O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci’’.

 

 

Stażystka p. Alina Morawska przeczytała jedną z baśni Braci Grimm pt. ,,Tomcio Paluszek”.

 

 

 

Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia: zabawy i konkursy.

 

 

 

 

 

Członkowie koła teatralnego prowadzonego przez p. Monikę Łyczkowską miały przyjemność wprowadzić dzieci w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Aleksandra Jułkowska, Weronika Kisielewska i Sylwia Sawicka czytały dzieciom bajki o Świętym Mikołaju.

 

 

 

Pielęgniarka szkolna p. Małgorzata Szałecka przeprowadziła pogadankę nt. ,,5 zasad zdrowych zębów’’ połączoną z pokazem prawidłowego szczotkowania zębów oraz czytała wiersze o zdrowiu.

 

 

 

 

 

Mama Wiktorii – p. Anna Majewska przyniosła książeczkę z kolekcji Złota Seria Bajek. Przeczytała bajkę pt. ,,Bocian i lis’’.

 

Mama Mikołaja – p. Grażyna Piórkowska  przeczytała baśń pt. ,,Szklana góra’’.

 

 

Lekcja biblioteczna w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sierpcu z siedzibą w Borkowie Kościelnym.

Kierownik biblioteki p. Małgorzata Cywińska przeczytała bajkę pt. ,Święty Mikołaj’’, następnie dzieci wykonały prace plastyczną: ozdobiły choinkę i narysowały swój wymarzony prezent pod choinkę. Na zakończenie ustroiły choinkę i zaśpiewały kolędę.

 

 

 

 

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej p. Bożena Chyżyńska przeczytała dzieciom opowiadanie pt. ,,Zagubiona owieczka’’.

 

Nauczyciel historii p. Magdalena Chojnacka zainteresowała dzieci fragmentami ,,Opowieści z Narnii’’ C. S. Lewis.

 

Stażystka p. Aneta Kumińska przeczytała i omówiła bajkę Tonego Wolfa pt. ,,Królewna Śnieżka’’.

 

 

Nauczyciel religii p. Katarzyna Pilichowska przeczytała opowiadanie pt. ,,O dobrym Królu’’.

 

 

 

.

.

.

... w poprzednim roku ...

 

 

Wycieczka do Gminnej Biblioteki Publicznej w Borkowie Kościelnym

Udział w konkursie recytatorskim "Kubuś Puchatek" w CKiSz w Sierpcu

Wykonanie ilustracji do książeczki wg baśni Hansa Christiana Andersena pt. Brzydkie kaczątko

,,Ja i moja rodzina’’ - lekcja biblioteczna

 

15 maja dzieci przedszkolne wzięły udział w lekcji bibliotecznej w Gminnej Bibliotece w Borkowie Kościelnym. Temat lekcji brzmiał: Ja i moja rodzina. Na początku wysłuchały baśni pt. ,,Królewna’’ Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel oraz opowiadania ,,Adaś i jego rodzina’’ Agnieszki Kraśnickiej. Następnie omówiły postaci i dokonały oceny głównych bohaterów, a potem wypowiedziały się na temat swojej rodziny. Na zakończenie lekcji przedszkolaki wykonały pracę plastyczną na powyższy temat oraz otrzymały  gadżety kampanii ,,Cała Polska czyta dzieciom’’.